محل تبلیغات شما

چيزي خواندم، ديشب، درباره اهميت خاطره نويسي براي سم زدايي از روان و مي خواهم راجع به غذا دادن به گربه ها در خيابان حرف بزنم كه به وضوح ناشي از وجود سمي خطرناك در ردون من است. ناشي از  بيماري چه كنم چه كنم» كه من به آن مبتلايم.

به گربه ها خيلي غذا نمي دهم فقط گاهي ولي به طرزي رنج آور و بيمارگونه. گمانم يك مرض جدي است. انگار كمك مي كند و نمي كند. آرامش مي دهد و مي ستاند. گربه‌ها، موجودات بيچاره اي كه گير ما افتاده اند در اين شهر پرماشين و كثيف با شيطان هاي انسان نمايي كه با سرعت زياد توي كوچه هاي فرعي مي رانند و گربه و بچه گربه و پرنده و حتي انسان را اگر له كنند كك‌شان هم نمي گزد. به اين راننده ها من نمي گويم حيوان. چون حيوان واژه شريفي است. حيف است كه به چنين كساني اطلاق شود. آنها به نظرم همان هستند كه گفتم. اما گربه ها خيلي دلخراش هستند. غذا دادن به آنها كار خوبي است كه براي من مثل يك مرض درد آور شده، مثل نمك زدن روي يك زخم ناجور. مي سوزاند و هيچ اميدي هم نيست كه كمكي كند. تنها حس مي كني شايد كار خوبي باشد. شايد چند ميكروب را بكشد، چند تا از آن همه ميليون. درواقع سوزش را تحمل مي كني و مي داني كه درماني نيست.  شخصاً عاشق آدمهايي هستم كه مي گويند هر كس به اندازه توانش يا سهمش و مثل بچه آدم مي دانند كه نمي شود همه چيز را درست كرد. فكر مي كنم آدمهاي واقعي آنها هستند. به ديگران از جمله حيوانات و انسانها به اندازه توانشان مي رسند و غصه بيخود هم نمي خورند.

هر بار كه رنج و ترس براي همه چيز بر من چيره مي شود به خودم يادآوري مي كنم كه خدا هست و او روزي مي دهد و حفظ مي كند. در تمام سالهايي كه من در اين دنيا نبوده ام و تمام سالهايي كه در اين دنيا نخواهم بود و دبالطبع  به عمل بيهوده غصه خوردن اشتغال نداشته ام و نخواهم داشت اين حيوانات زيسته اند و خواهند زيست و خدا همه را روزي مي دهد و حفظ مي كند. اصلاً جاي نگراني ينست. كسي نمي تواند دنيا را از دست خدا خارج كند. كسي نمي تواند چيزي را كه از آن اوست حتي يك آن از او بگيرد. كسي نمي تواند موجب شري شود وقتي او تمايل به خير دارد.  كسي نمي تواند جان موجودي را بگيرد وقتي جان از آن اوست. او مي دهد و خودش مي ستاند. كسي نمي تواند روزي موجودي حتي خودش را بدهد يا بستاند. روزي اگر روزي باشد از آن اوست و او مي دهد و او اگر بخواهد مي ستاند. كسي، هيچ كس، جز او نيست. تنها او هست. بقيه فقط تصور مي شوند. همه آنهايي كه فكر مي كنند در اين جهان منشاء خير يا شر هستند همه اشتباه مي كنند. تنها او منشاء اثر است. اگر اثري باشد .

كه در اين نزديكي است....

چيزي كه نمي توان توضيح داد

قانونی که با تمام توان به آن پایبند هستیم.

مي ,كه ,نمي ,كند ,تواند ,دهد ,نمي تواند ,در اين ,دهد و ,مي دهد ,كسي نمي

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

VOICE OF QURAN