محل تبلیغات شما

واقعاً  مسخره است که بپرسیم چرا آدمها اینطوری هستند سوءاستفاده گر و پررو. خیی مسخره است چون پیش فرض ادم بودن دست کم در این زمانه و اینجا به طور قطع همین است. حقه بازی و زرنگ بازی و تا حد توان سود بردن از هر شرایطی ولو به قیمت درآوردن پدر این و آن. بنابراین خیلی احمقانه است که گله کنیم ازکسی که حزو آدمهاست که ای بابا چرا این کار را کرد این کار که اخلاقی نبود یا درست نبود یا منصفانه نبود و .»

تا آنجا که من می دانم پیش فرض در حال حاضر همین است که هر کس نسبت به دیگری کارهایی که به نظرش اخلاقی ودرست و منصفانه است را معمولاً انجام نمی دهند و هر حقه بازی و زرنگ بازی که به ذهنش می رسد را معمولاً و به سرعت عملی می کند آن هم با شادمانی و یک حس حق به جانب لذت بخش. این قانون مزخرفی است که احتمالاً همه ما به آن پایبندیم خیلی بیشتر از هر قانون دیگری.

حالا اوضاع این شکلی است. من وقعاً نمی دانم که قبلاً اوضاع چه شکلی بوده چون قبلاً نبوده ام و نمی دانم که در کشورهای دیگر اوضاع چگونه است چون تمام عمرم را همین جا زندگی کرده ام. چیزی که من می دانم و با تمام سلولهایم لمس می کنم این است که در اینجا در این منطقه جغرافیایی و فرهنگ و تمدن حاکم بر این بخش از جهان، دست کم آدمهایی که من بهشان می گویم دیگران صددرصد به این قانون خاک بر سر پایبند هستند.

كه در اين نزديكي است....

چيزي كه نمي توان توضيح داد

قانونی که با تمام توان به آن پایبند هستیم.

دانم ,بازی ,تمام ,چون ,اوضاع ,نبود ,است که ,بازی و ,که من ,حقه بازی ,زرنگ بازی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها